Program

MISTROVSTVÍ MECHANIKŮ

MISTROVSTVÍ MECHANIKŮ

Páté jubilejní klání automechaniků o pohár mistra mechanika !

Tak Mistrovství Mechaniků má již 5.roků !

Hlavně díky té obrovské skupině lidí, kteří tomuto projektu věřili a měli chuť festival podpořit i v době, kdy po nás neštěkl ani pes.  Ačkoliv se festival mění, vyvíjí a postupně dospívá, stále si zachovává své hlavní poselství : bavit, hrát si a pomáhat. Těší nás, že každý rok festival navštěvuje čím dál více návštěvníků z celé České republiky a zahraničí.

Je příjemné vidět, jak si každý účastník festivalu najde něco svého, co ho zaujme nebo co ho zabaví. Nebo si prostě vyrazí v sobotu odpoledne jen tak z dětmi na pivko. Jsme moc rádi, že se také více zajímáte o naši společnost coraHB autodíly. Se zájmem si prohlížíte naše expozice i expozice našich dodavatelů a také, že nás navštěvujete v našich prodejnách. Nádherné  je vidět, jak nám pomáháte pomáhat potřebným. Je fajn vidět radost ve Vašich očích, když vyhrajete krásné ceny v tombolách. Líbí se nám ten rik a skotačení Vašich dětí, které se zájmem soutěží a plní úkoly. Jsme rádi, že s námi strávíte své volné odpoledne a věčer pak odcházíte v dobré náladě.

Letošní ročník se opět koná na letišti v Havlíčkově Brodě. Poprvé se náš festival koná pod záštitou města Havlíčkův Brod a pana starosty. Podpory si vážíme a jsme na ni náležitě hrdí.

Jako již tradičně celému festivalu bude vévodit klání mechaniků. Tentokráte své síly změří 20 týmů mechaniků z celé České republiky. 

Vše se bude opět odehrávat v kryté aréně, kde soutěžícím budete ještě blíž. Aréna je letos menší, takže zavodníci Vás budou mít přímo za svými zády a Vy skvěle uvidíte.  

Je připraveno pět soutěží, které opět prověří um, rychlost a onen pověstný fortel, který každý mechanik musí mít, aby překonával každodenní dobrodružství skrývající se v opravovaném voze. I tento rok přijedou změřit své síly učni  odborných škol  z oborů autoopravárenství z Vysočiny, kteří změří své síly se zkušenými pardy z oboru, takže o zajímavou podívanou nouze jistě nebude.

Doufáme, že na letošním jubilejním klání, už spatčíme transparenty fandů svých soutěžních týmů !

Přijeďte je podpořit !!

Přijďte nás navštívit.

Těšíme se na Vaši návštěvu. 

Nashledanou v sobotu 9. září !

 

Petra Záborská a Roman Nejedlý (organizátoři MM2017)

více info
!! Velká kaskadérská show !!

!! Velká kaskadérská show !!

Vystoupení skupiny Crazy Day

Jediná kaskadérská skupina v ČR, se zaměřením na synchronní jízdu. Kaskadéři CrazyDay učinkují na největších akcích, které se konají v ČR, jako jsou například výstavy Motocykl, Motosalon, Mobilsalon a mnoho dalších včetně zahraničních.

Skupina každoročně sestavuje nový program pro následující sezónu z různých oblastí například se jedná o ukázky dopravních nehod automobilu s motocyklem, kde dochází k reálnému střetu. Skupina dlouhodobě spolupracuje s Ministerstvem dopravy (BESIP), který tyto ukázky používá pro své kampaňe, nebo se podílí na natáčení filmů v různých kaskaderských scénách.

Všechny tyto disciplíny a um, můžete shlédnout v šokujících vystoupeních na letošním festivalu Mistrovství Mechaniků. Půjde o skvělý adrenalínový zážitek !

více info
Zachraňte život! - aneb cesta jak se stát hrdinou

Zachraňte život! - aneb cesta jak se stát hrdinou

Adrenalínová podívaná, při které Vám bude tuhnout krev v žilách.

Tento rok Vás čeká opravdu zajímavý zážitek!

Po minulém ročníku jsme se rozhodli trochu pozměnit koncepci expozice hasičů. Místo statické vystavky hasičské zachranné techniky se kterými hasiči denně zachraňují životy lidí, jsme společně s Havlíčkobrodskými hasiči a oblastním spolkem Českého Červeného kříže připravili společnou a neobyčejnou podívanou, při které Vám bude běhat mráz po zádech ;)

Návštěvníci tak budou mít možnost odpoledne shlédnout pásmo složené ze série reálných scén z autonehod, jejichž společným jmenovatelem bude snaha navodit situaci v místě havárie v době, než dorazí složky integrovaného záchraného systému .

Návštěvník se tak stane svědkem série autonehod, kde bude možné vidět a na vlastní kůži si vyzkoušet:

  • označení místa nehody
  • laické vyprošťování ranněných osob z vraků vozidel, 
  • ošetřování zraněných osob
  • snášení stresové situace, uklidňování raněných osob
  • správné hlášení a komunikace s dispečinkem záchranné služby
  • techniky obvazování
  • amatérské hašení vozidla dostupnými hasícími prostředky 
  • komunikace a pomoc složkám integrovaného záchranného systému

Cílem snažení není vystrašit, naopak je tu snaha ukázat teorii v praxi ve vypjaté situaci. Chceme návštěvníkům předvést, jak se v takové situaci zachovat, jak správně pomoci, jak nezpanikařit, jak být užitečný - jak se stát skutečným hrdinou.

Mezi jednostlivými scénami si návštěvníci budou moci sami všechno vyzkoušet a osahat :)

A samozřejmě na konci uvidíte profesionální zásah hasičů při nehodě. Dojde k vystříhání uvězněných lidí za autovraků, a v závěru pak dojde i k hašení hořícího vozidla.

 

 

více info
Dětský den plný her a překvapení

Dětský den plný her a překvapení

Skákací hrady a soutěže

Pro malé návštěvníky jsme letos připravili bohatý program plný zábavy a vyžití, tak aby se i ti "velcí návštěvnící" mohli v klidu věnovat svému programu nebo v klidu zajít na pivo či něco dobrého k snědku, pobavit se s přáteli a společně třeba zafandit soutěžícím.

Dětem jsme vyhradili celou třetinu areálu, kde si budou moci "zablbnout" ve skákacích hradech nebo si zasoutěžit v rámci dětského dne. 

Na Vaše děti čekají sladké odměny.

více info
Projeďte se na simulátoru Škoda Fabia WRC !

Projeďte se na simulátoru Škoda Fabia WRC !

Na Mistrovství Mechaniků Vám nabízíme spoustu zajímavých aktivit na vyzkoušení. Další skvělou vychytávkou bude zážitková jízda v replice vozu Škoda Fabia WRC, vyrobeného z originálních dílů, s přesvědčivým simulátorem a akustikou jako ve skutečném závodě rally, rallyecrossu, terénních závodech do vrchu DIRT-2, nebo okruhy Forza Motorsport 4.

Toto vozidlo bylo vyrobeno z našich laminátových komponentů jako rallycrossový speciál v dílnách, jednoho z nejúspěšnějších českých závodníků v rallycrossu Pavla Koutného.  Díky realistické grafice, jednoduchému ovládání a té nejrůznorodější sestavě vozů bezpečně zažijete horké chvilky ;)

více info
Bláznivé koule

Bláznivé koule

Crazy bubless

Skvělá outdoroová zábava pro malé a velké návštěvníky.
Užijte si odpoledne plné zábavy ať už budete v bublině nebo jako divák, připravte se na nekonečné záchvaty smíchu, neboť vaši kolegové či přátelé budou padat jako hrušky, při střetech létat i několik metrů daleko a dělat jeden kotrmelec za druhým, a to vše se 100% bezpečím díky originálním bublinám s nejpřísnějšími certifikáty kvality a atesty bezpečnosti.

více info
Šlapací motokáry

Šlapací motokáry

Šlapací motokáry  jsou zábava pro malé i velké závodníky s nafukovací závodní dráhou

více info
Historic Racing Klub Jihlava

Historic Racing Klub Jihlava

Závodníci podporovaní společností coraHB s.r.o.

Na letošním Mistrovství Mechaniků se opět objeví se svým vrchařským závodním speciálem úspěšný Historic Racing Klub Jihlava. Na odiv ukáží svůj "závoďák" a také se pochlubí svými cennými trofojemi ze závodu letošní sezóny. 

více info
Ochutnávka kvalitních španělských vín La Bodega Riojana

Ochutnávka kvalitních španělských vín La Bodega Riojana

Zažijte příjemné chvíle u sklenky dobrého vína

La Bodega Riojana, dovozce velkých španělských vín, Vás nechá nahlédnout do spektra exkluzivních chutí španělských vín z oblasti Rueda a Rioja!

více info
Mirka Radvan, kosmetická poradkyně opět na Mistrovství mechaniků

Mirka Radvan, kosmetická poradkyně opět na Mistrovství mechaniků

Mirka Radvan, kosmetická poradkyně s kosmetikou Mary Kay, opět na Mistrovství Mechaniků.
Zastavte se na jejich stánku, kde Vám poradí několik tipů, jak na dokonalou pleť.

více info
Zpět